Dodaj produkty, które lubisz i chcesz kupić później.
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Podaj dalej. Design, nauczanie, życie
Podaj dalej. Design, nauczanie, życie
Podaj dalej. Design, nauczanie, życie
Podaj dalej. Design, nauczanie, życie
Podaj dalej. Design, nauczanie, życie
Podaj dalej. Design, nauczanie, życie
Podaj dalej. Design, nauczanie, życie
Podaj dalej. Design, nauczanie, życie
W promocji
Krzysztof Lenk

Podaj dalej. Design, nauczanie, życie

Rozmiar
29,00 zł
59,00 zł(Zniżka 51%)
brutto / egz.
Najniższa cena produktu w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki:
Dodaj do ulubionych
Produkt dostępny w bardzo dużej ilości
Produkt dostępny w bardzo dużej ilości
14 dni na łatwy zwrot
Ten produkt nie jest dostępny w sklepie stacjonarnym
Bezpieczne zakupy
Po zakupie otrzymasz 29 pkt.

Opis

Krzysztof Lenk był wybitnym polskim grafikiem i wykładowcą specjalizującym się w projektowaniu informacji. Studiował na ASP w Krakowie i Warszawie, pracował w Polsce, Francji i Stanach Zjednoczonych, gdzie do niedawna nauczał w Rhode Island School of Design. W fascynującej rozmowie z Ewą Satalecką, doświadczoną wykładowczynią i kuratorką, opowiada o dzieciństwie w wojennej Polsce, swoich pasjach – teatrze i literaturze, a także o wieloletniej pracy projektanta i wykładowcy. Z książki wyłania się postać człowieka wielu talentów – erudyty, znakomitego gawędziarza, pedagoga z powołania, a przede wszystkim twórcy, dla którego projektowanie jest sposobem patrzenia na świat i rozumienia procesów, jakie w nim zachodzą. Refleksja na temat funkcji i znaczenia designu poparta jest licznymi przykładami i anegdotami – z rozmów dowiemy się między innymi, jak Krzysztof Lenk wyrabiał świadomość polityczną u swoich amerykańskich studentów i dlaczego Szekspir przydaje się czasem w nauce projektowania.

 

Książka zawiera dziesiątki kolorowych ilustracji – archiwalnych zdjęć, diagramów i projektów Krzysztofa Lenka.

 

O autorach

Krzysztof Lenk

Krzysztof Lenk

(1936-2018). Projektant grafik i pedagog. Studiował na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych i w katowickim oddziale Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, gdzie uzyskał dyplom w 1961 roku. Do 1982 roku projektował plakaty filmowe, książki i czasopisma. Lata 1968–1969 spędził w Paryżu, na stażu w agencji SNIP i pracując w tygodniku „Jeune Afrique”. Po powrocie projektował tygodnik „Perspektywy” i wiele innych. W latach 1973–1982 prowadził pracownie projektowania projektowania druków periodycznych w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Łodzi. W latach 1982–2010 był profesorem Rhode Island School od Design w Providence w Stanach Zjednoczonych, gdzie wykładał projektowanie informacji i typografię. W latach 1990–2001 był partnerem i dyrektorem kreatywnym studia Dynamic Diagrams, specjalizującego się w projektowaniu informacji i jej architektury. Autor licznych publikacji. W 2011 ASP w Katowicach wyróżniła Krzysztofa Lenka tytułem doktora honoris causa.

Ewa Satalecka

Ewa Satalecka

Projektantka, dziekan Wydziału Sztuki Nowych Mediów Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie, wykłada typografię. Jest organizatorką i kuratorką licznych wystaw, warsztatów, wykładów i międzynarodowych konferencji poświęconych zagadnieniom projektowania graficznego i komunikacji wizualnej. Wykłada gościnnie na uczelniach zagranicznych, w tym Aalto University, Helsinki; Rhode Island School of Design, Providence (Stany Zjednoczone); MIT, MassArt, Boston (Stany Zjednoczone) oraz na międzynarodowych konferencjach. Jest też autorką wielu artykułów poświęconych projektowaniu graficznemu i redaktorką książek poświęconych typografii. Od wielu lat tworzy scenografię do spektakli teatralnych i koncertów muzycznych. Jej prace dotyczące ruchomej typografii w przestrzeni teatralnej pokazywane były w 2008 roku na międzynarodowym sympozjum Liquid Page w Tate Britain w Londynie i stanowią element międzynarodowej wystawy Moving Type Exhibition prezentowanej w Gutenberg Museum w Mainz w 2011 roku, a obecnie podróżującej po Europie.

Spis treści

Piotr Rypson, Lepszy kształt świata7

Lata trzydzieste i czterdzieste. Dzieciństwo11
Lata pięćdziesiąte. Edukacja i pierwsze projekty27
Lata sześćdziesiąte. Plakaty, okładki, czasopisma59
Lata siedemdziesiąte. Jak myśleć o projektowaniu  117
Lata osiemdziesiąte. Jak uczyć innych185
Lata dziewięćdziesiąte. Jak pracować241
Po roku 2000. Refleksje o zapisach komunikacji297

Bibliografia343
Indeks nazwisk345
Podziękowania349
Potrzebujesz pomocy? Masz pytania?Zadaj pytanie a my odpowiemy niezwłocznie
odpowiedzi publikując dla innych.
Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
Autorzy
Krzysztof Lenk
Ewa Satalecka
Data wydania
23 lutego 2018
Liczba stron
352
ISBN
978-83-65271-70-9
Oprawa
twarda
Wymiary
150 × 246 mm
Projekt okładki
Przemek Dębowski
pixel