Jak zostać dizajnerem i nie stracić duszy
Opis
Jeden z najpopularniejszych na świecie podręczników dla dizajnerów przyszłych i obecnych! Znajomość narzędzi i opanowany warsztat to nie wszystko, żeby poradzić sobie na rynku, a jednocześnie postępować w zgodzie z własnymi przekonaniami. Autor, ceniony brytyjski projektant, w przystępny sposób dzieli się z czytelnikami długo gromadzoną wiedzą o praktycznych tajnikach zawodu projektanta. Czy logo powinno być większe? Dlaczego nie wolno klientowi pokazywać ostatecznego projektu? Albo szkicowników? Jak przygotować portfolio? Jak zdobywać klientów i jak ich zwalniać? Jak ubiegać się o pracę i jak pracowników przyjmować; krótko mówiąc – jak postępować, by jako projektant odnieść sukces nie tylko artystyczny? Na niemal dwustu stronach gęstego druku każdy, choćby luźno związany z branżą projektową, znajdzie dla siebie wartościowe porady – zawsze jest przecież miejsce na rozwój...
O autorze
Spis treści
Omówienie najważniejszych cech, które powinien posiadać dizajner w obecnych czasach, albo jak uniknąć zmiażdżenia twojej pracy przez rozwścieczonych klientów.
Wyliczenie kluczowych „twardych” i „miękkich” umiejętności potrzebnych współczesnemu projektantowi albo niedizajnerska strona bycia dizajnerem.
Wskazówki, jak znaleźć odpowiednią pracę, czyli czego tak naprawdę szukają pracodawcy w projektancie, który chce u nich pracować.
Porównanie pracy projektanta grafika jako wolnego strzelca z założeniem pracowni projektowej wraz z innymi, czyli zalety i wady życia w pojedynkę i życia w grupie.
Główne czynniki biznesowe i kreatywne, które wpływają na prowadzenie studia, czyli jak być postępowym pracodawcą.
Jak szukać atrakcyjnych zamówień, czyli dlaczego walka o kolejne zlecenia nigdy nie ustaje.
Dlaczego klient nigdy nie jest zły, tylko czasem źle traktowany, czyli czemu zawsze winimy klientów za własne porażki.
W jaki sposób globalne trendy kulturowe i branżowe wpływają na materialne życie dizajnerów, czyli dlaczego w projektowaniu nie chodzi już tylko o formę, kształt i kolor.
Analiza kreatywności w czasach, gdy w projektowaniu graficznym chodzi o nieodróżnianie się i podążanie za trendem, czyli dlaczego kreatywność jest ryzykowna.
Jonathan Barnbrook (Wielka Brytania) – projektowanie graficzne a etyka / Ben Drury (Wielka Brytania) – projektowanie graficzne dla branży muzycznej / Sara De Bondt (Wielka Brytania) – projektowanie graficzne a płeć / Stephen Doyle (USA) – projektowanie graficzne a wynajmowanie oraz zatrudnianie projektantów / Paul Sahre (USA) – projektowanie graficzne a ilustracja / Dmitri Siegel (USA) – projektowanie graficzne a strony internetowe / Sophie Thomas (Wielka Brytania) – projektowanie graficzne a ekologia / Magnus Voll Mathiassen (Norwegia) – projektowanie graficzne a własne studio