Dodaj produkty, które lubisz i chcesz kupić później.
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Powrót do Reims
Powrót do Reims
Powrót do Reims
Powrót do Reims
Didier Eribon

Powrót do Reims

Dostępne formaty
Rozmiar
39,00 zł
brutto / egz.
Najniższa cena produktu w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki:
Dodaj do ulubionych
Produkt dostępny w bardzo dużej ilości
Produkt dostępny w bardzo dużej ilości
14 dni na łatwy zwrot
Ten produkt nie jest dostępny w sklepie stacjonarnym
Bezpieczne zakupy
Po zakupie otrzymasz 39 pkt.

Opis

Anatomia wstydu i społecznego wykluczenia.

Didier Eribon dorastał w biednej robotniczej rodzinie, a ojciec nie akceptował jego homoseksualności. Jako młody chłopak zerwał ze swoim środowiskiem, by za wszelką cenę zacząć żyć innym życiem. Po latach wraca do rodzinnego domu i musi na nowo skonfrontować się ze swoją kondycją. Decyduje się wypowiedzieć to, czego przez całe życie się wstydził: mówi o biedzie, społecznym upokorzeniu, wykluczeniu. Przedstawia historię swojego awansu społecznego, a także losy rodziców i bliskich, którym, mimo prób, nie udało się zmienić statusu. Szuka odpowiedzi na pytania: jaka jest dziś sytuacja klasy robotniczej? Dlaczego jego bliscy głosują na prawicę? Jakie bariery muszą pokonać dzieci z rodzin o niskim kapitale społecznym? Na czym w praktyce polega społeczne uznanie?

Ta znakomicie napisana książka pomaga zrozumieć wiele aktualnych zjawisk społeczno-politycznych. Jest też rzadkim przykładem tekstu, w którym na równych prawach współistnieją odwaga intymnego wyznania, literacki szwung i wnikliwa analiza socjologiczna.

 

Cet ouvrage a bénéficié du soutien des Programmes d'aide à la publication de l'Institut français.

Książkę wydano dzięki dofinansowaniu Institut français w ramach programów wsparcia wydawniczego.

www.institutfrancais.pl

 

Patroni: Biennale Warszawa, Książki na ostro

O autorze

Didier Eribon

Didier Eribon

Urodził się w 1953 roku w Reims. Francuski socjolog i filozof. Pracuje na uniwersytecie w Amiens, wykładał na wielu uczelniach, m.in. w Berkeley, Princeton, Cambridge i Walencji. Napisał kilkanaście książek poświęconych socjologii, filozofii, historii idei oraz gender studies. Do najważniejszych należą: biografia Michela Foucaulta (wydana także w Polsce), Réflexions sur la question gay; Une morale du minoritaire. Variations sur un thème de Jean Genet; La Société comme verdict. Classes, identités, trajectoires. Po polsku ukazały się także: rozmowa z Georges’em Dumézilem Na tropie Indoeuropejczyków. Mity i epopeje, rozmowa z Claudem Lévi-Straussem Z bliska i z oddali, Powrót do Reims. Książka ta doczekała się tłumaczeń na wiele języków i została kilkukrotnie przeniesiona na deski teatru, m.in. przez Laurenta Hatata, Thomasa Ostermeiera oraz Katarzynę Kalwat. W 2024 roku w przekładzie Jacka Giszczaka ukaże się jego najnowsza książka Vie, vieillesse et mort d’une femme du peuple.

Fragment

Pobierz fragment w formacie epub

Pobierz fragment w formacie pdf

 

Potrzebujesz pomocy? Masz pytania?Zadaj pytanie a my odpowiemy niezwłocznie
odpowiedzi publikując dla innych.
Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
Autorzy
Didier Eribon
Tytuł oryginalny
Retour à Reims
Przekład
Maryna Ochab
Język oryginału
francuski
Data wydania
29 kwietnia 2019
Liczba stron
224
ISBN
978-83-66147-05-8
Oprawa
miękka
Wymiary
125 × 205 mm
Projekt okładki
Przemek Dębowski
pixel